1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Ağbal Referandum Çalışmalarını Bayburt’ta Sürdürüyor

Bakan Ağbal Referandum Çalışmalarını Bayburt’ta Sürdürüyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, referandum çalışmalarını memleketi Bayburt'ta sürdürüyor.

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, referandum çalışmalarını memleketi Bayburt'ta sürdürüyor.

Kentteki köy ve kasabaları ziyaret eden Bakan Ağbal, hemşehrilerinden referandumda "evet" için destek istedi. Bayburt merkeze bağlı Konursu köyünü ziyaret eden Bakan Ağbal, köy meydanında vatandaşlara hitap etti.

Ardından Akşar köyünü ziyaret eden Bakan Ağbal, burada bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Ağbal, 16 Nisan sonrası Türkiye'nin çok daha huzurlu, istikrar içinde, ekonomisi güçlü bir Türkiye olacağını ifade etti. Bakan Ağbal, "Birtakım çevreler, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ekonomide bir miktar yavaşlama oldu diye koro halinde alkış tuttular. "Ekonomi kötüye gidiyor" dediler. Uluslararası birtakım kuruluşlar "Türkiye ekonomisi uçurumun kenarında, ekonomi daha da kötüye gidecek, Türkiye ekonomisinin önü kapalı." dediler ama hükümet olarak ilk andan itibaren ekonomiyi düzeltmek için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Arka arkaya kanunlar çıkarttık. Bakanlar Kurulu kararları çıkarttık, ekonomiye destek olacak birçok düzenleme, vergilerde indirimler yaptık. Ekonomi canlansın diye yatırımları, üretimi, istihdamı, çiftçiyi teşvik ettik yeter ki ekonomide tekrar çarklar dönsün diye" şeklinde konuştu.

"Türkiye ekonomisi daralsın buradan fırsat çıkaralım" diye fırsat kollayanlar olduğunu ifade eden Bakan Ağbal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de "faizler artsın" diye bir koro halinde hep beraber raporlar yazdırdılar. "Ekonomi kötüye gidiyor" diye birbirlerini destekleyen açıklamalar yaptılar ama onlar bir defa daha yanıldılar. Nitekim en son açıklanan büyüme rakamları gerçekten Türkiye ekonomisinin temellerinin ne kadar sağlam olduğunu bir defa daha ortaya çıkarttı. Ekonomimiz son çeyrekte yüzde 3,5 büyüdü. 2016'da ekonomimiz yüzde 3 büyüdü, bütün bu sıkıntılara rağmen Türkiye ekonomisi büyümeye devam ediyor. İnşallah 16 Nisan'dan sonra güçlü bir "evet" desteği ile ekonomideki bu iyi gidişat daha da iyi olacak. 16 Nisan aslında Türkiye'nin ekonomisinde çığır açacak yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Ülkenin ihtiyacı olan bütün reformları, başta ekonomi alanında olan reformlar olmak üzere hayata geçireceğiz. Bugün Türkiye ekonomisinin temelleri sağlam, çok genç bir nüfusumuz, çok dinamik bir müteşebbisimiz var. Sanayimiz çok güçlü. Ekonomideki dalgalanmalara karşı sanayimiz kendisini çok hızlı bir şekilde toparlayabiliyor, içerideki ve dışarıdaki koşullara çok hızlı uyum sağlayabiliyor. Birçok ülkede ekonomide kriz ortaya çıktığı zaman, ekonomilerde kolay kolay toparlanamıyorlar. Bugün Avrupa 2009 sonrası global krizden sonra hala toparlanamadı ama Türkiye son 6 yıldır ortalama yüzde 6 büyüdü. OECD ülkeleri arasında, uluslararası alanda Türkiye büyüme oranıyla gerçekten örnek gösterilen bir ülke. 16 Nisan inşallah bu büyüme hikayesini çok daha ileriye taşıyacak, reform hükümetimizin en önemli öncelikleri arasında, ekonomi alanındaki reformlara son derece önem veriyoruz."

Bakan Ağbal daha sonra Arpalı Beledisi ve Aydıntepe İlçesine geçerek burada vatandaşlara hitap etti.

Bakan Ağbal Referandum Çalışmalarını Bayburt’ta Sürdürüyor

Bu haber toplam 215 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.