1. HABERLER

  2. YEREL HABER

  3. Denizli Valisi Hasan Karahan:

Denizli Valisi Hasan Karahan:

Denizli Valisi Hasan Karahan "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" kutlama mesajinda, 15 Temmuz gecesini hatırlatarak basının önemine değindi.

A+A-

Denizli Valisi Hasan Karahan "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" kutlama mesajinda, 15 Temmuz gecesini hatırlatarak basının önemine değindi. Karahan Özellikle ülkede yaşanan son olaylarda gerek yerel basının gerekse de ulusal basının milli iradenin yanındaki kararlı duruşlarıyla, cesur ve fedakârca yaptıkları çalışmalarıyla, milli menfaatlere uygun yayınlarıyla, milleti doğru bir şekilde bilgilendirerek ve yönlendirerek, demokrasi ve basın tarihinde önemli bir görevi yerine getirdiklerinin söyledi.

Basının çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olduğunu vurgulayan Denizli Valisi Hasan Karahan "24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyetin ilanıyla birlikte Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Basın Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde iletişim teknolojisinin de sunduğu imkânlardan yararlanarak tarafsız, doğru ve hızlı bir haber akışı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamaktadır. Diğer anlamda vatandaş ile devlet arasında hızlı ve etkili bir iletişimin sağlanmasıyla vatandaş ile kamu kurumları arasında da bir köprü görevi ifa etmektedir." dedi.

Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarının etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapmasının demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşıdığının altını çizen vali karahan şöyle devam etti:

" Özellikle ülkemizde meydana gelen son olaylarda gerek yerel basınımız gerekse de ulusal basınımız milli iradenin yanındaki kararlı duruşlarıyla, cesur ve fedakârca yaptıkları çalışmalarıyla, milli menfaatlerimize uygun yayınlarıyla, milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirerek ve yönlendirerek, demokrasi ve basın tarihimizde önemli bir görevi yerine getirmişlerdir. Şehrimizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" nı kutlar, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler dilerim" .

Bu haber toplam 150 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.