1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Strateji Ve Bütçe Başkanlığı, "Türkiye Ekonomisi Hakkında Oluşturulmaya Çalışılan Olumsuz Algı Operasyonunu Yanlış Buluyoruz"

Strateji Ve Bütçe Başkanlığı, "Türkiye Ekonomisi Hakkında Oluşturulmaya Çalışılan Olumsuz Algı Operasyonunu Yanlış Buluyoruz"

Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Deutsche Welle Türkçe tarafından yapılan habere ilişkin, "Bir süredir ortak bir amaç güdülerek Türkiye ekonomisi ve...

A+A-

Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Deutsche Welle Türkçe tarafından yapılan habere ilişkin, "Bir süredir ortak bir amaç güdülerek Türkiye ekonomisi ve yürütülen ekonomi politikaları hakkında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı operasyonun bir parçası olarak masa başında hazırlandığı anlaşılan bu haberi ve yapılma şeklini yanlış buluyoruz" açıklamasında bulundu.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Deutsche Welle Türkçe medya kuruluşu tarafından bugün yayımlanan "Albayrak'ın finansman paketine "yanlış ve zamansız" eleştirisi" başlıklı haberde adının da yer alması nedeniyle bir açıklama yayımlandı.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Bugün Deutsche Welle Türkçe tarafından yayımlanan "Albayrak'ın finansman paketine "yanlış ve zamansız" eleştirisi" başlıklı haberde Başkanlığımızın da adına yer verilmesi nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması zaruri görülmüştür. Söz konusu haberde, güya Başkanlığımız bürokratlarının açıklanan İVME Finansman Paketini'ni televizyondan öğrendikleri, zamansız ve gereksiz buldukları ve seçimlere ilişkin olumsuz düşünceler ifade ettikleri iddia edilmiştir. Haberin tamamı birlikte değerlendirildiğinde, hükümetimiz tarafından ekonominin ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanan kapsamlı bir paket hakkında olumsuz bir algı üretilmeye çalışıldığı açıkça anlaşılmaktadır. Bu açıdan, haberin maksatlı olduğu bellidir. Bu maksadı pekiştirmek için, Başkanlığımızın ve personelimizin isminin de kullanılmış olması dikkat çekicidir ve asla kabul edilemez. Strateji ve Bütçe Başkanlığı olarak, her aşamada katkı verdiğimiz hükümetimizin, ekonomi alanında aldığı doğru ve yerinde kararlarla; dengelenme sürecinde bir yandan ekonominin makro, finansal ve mali durumunun güçlendirilmesi diğer yandan reel sektörün bu süreçte ihtiyaç duyduğu yapısal dönüşüme yönelik uygun koşullarda, uzun vadeli ve uygun maliyetli finansmana erişiminin sağlanması çabalarına önümüzdeki süreçte de kararlı bir şekilde devam edilecektir. Netice olarak, bir süredir ortak bir amaç güdülerek Türkiye ekonomisi ve yürütülen ekonomi politikaları hakkında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı operasyonun bir parçası olarak masa başında hazırlandığı anlaşılan bu haberi ve yapılma şeklini yanlış buluyoruz."

Bu haber toplam 40 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.