1. YAZARLAR

  2. Rahman Karahan

  3. Bir Milletin Var Oluş Mücadelesini Veren Reis Neden Bukadar Çok Sevildi...?
Rahman Karahan

Rahman Karahan

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Milletin Var Oluş Mücadelesini Veren Reis Neden Bukadar Çok Sevildi...?

A+A-

Reis neden çok seviliyor....?

Tabandakilerin düşüncelerini,siz değerli okuyuculara bire bir 1993 yılından bugüne kadar tanık olduğum,yaşadığım olaylarla ve yaşadıklarımla kaleme alacağım.

Başkalarının anlattıklarını değil kendi yaşadıklarımı,gördüklerimi analizlerimi kaleme alacağım...

En büyük olgu ve pay halkın içinden gelip Anadolu insanı oluşudur.Halkın içinden gelmiş,siyaset yaparken de halk içinden biri gibi davranışı,doğal oluşu,kimseye tepeden bakmayışı,fakirin yaşadıklarını,fakirin sofrasına oturarak, fakirle göz göze, diz dize ayni sofrada,ev sahibinin çorbasını aynı tastan kaşıklayıp,bir ekmeği yada bir dilimini bölüşerek; ve çat kapı ev ziyaretleri yaparak,anlatılanlarla değil,bizzat yerinde tespit edip görerek,halkını unutmamasıdır.

 Yetimin,mazlumun,mağdurun fakirin fukaranın,garib gurabanin dertlinin dert babası 50,60.70 li kuşakların Tayyip abisi 80,90  ve 2000'li kusaklarinda Tayyip babası oluşu.İnsanlar ile gönül bağı kuruşu onu Tayyip Erdoğan eden nedenlerden birkaç tanesidir.

Çok zeki,çok cesur,kararlı ve net oluşu,seçildiği günden beri sempatizanlarının ve taraftarlarının her geçen gün çoğalmasını sağlıyor.Anadolu insanının bazen kafası atıp,canı yandığında,yada malına bir zarar geldiğinde,o diklenişi ve damarına basıldığında dik duruşu;Ülkemizin menfaatlerine ters düşen,yada ülkemizin değerlerine ters düşen şeylerde,yada birinin halkımızın değerlerine laf edişi,kimi zaman One Minute,kimi zaman da Dünya 5'ten büyük sözleri,Anadolu insanı olduğu ve halktan biri gibi olduğunun kanıtıdır.

Halkımız haksızlık karşısında dik duranın her zaman yanındadır.Ve haksızlık karşısısında gösterdiği bu dik duruş,hiçbirşey yapmasa bile,halkımızdan sempati kazanmasını ve herşekilde arkasından gelecek insanlara nufuz ediyor.

Bu vakite kadar ona oy veren herkes iyiki oyumu vermişim diyor.Vermeyenlerin çoğu ise,ülkemizin yaşadıklarını gördükçe,bunca zaman oy vermedim ama,bundan sonra bende onun yanında yer alacağım diyor.Yada ah keşke bende oy verseydim diyor.

Birdahaki seçimi iple çekenlerin sayısı arttıkça artıyor, çoğaldıkça çoğalıyor.Kalabalığın arasından engelliyi,ihtiyaçlıyı dertliyi fakiri ona birşey söylemek isteyen insanları o kalabalığın içinden nasıl görüyor,nasıl seçebiiyor,nasıl farkedebiliyor....?

Metrelerce uzaktan bir vatandaşın birşey vereceğini anlıyor,yazılanları alıp kendi cebine atıp,sonrada okuyor..Daha sonra ihtiyac halinde o yazının sahibine dönüyor.Şikayeti dilek ve temennisini imkanlar ölçüsünde görevlendirdiği kişilerce gerçekleşmesi icin talimat veriyor,talimat vermekle yetinmeyip bizzat kendisi takipçi oluyor.

Bizzat şahit olduklarımızla,acaba kalp gözümü açık.? sorusu geliyor aklımıza...Başka türlü anlaması bilmesi imkansız şeyler.

Ahde vefaya önem vermesi çocukluk arkadaşları,ilkokul,ortaokul,lise ve üniversite arkadaşları,komşuları,dava arkadaşlarının hepsine ahdi vefa göstermesi,gönüllerde taht kurmasını sağlamıştır.

Vefasızlığa uğramasına rağmen vefasızlık yapmamış,bugünü düşünüp,yarını düşünmeden kendisini eleştirip,haksızlık edenlerde,ne kadar haklı olduğunu görüp,sonrasında yanında yer almışlardır.Kimsenin ayıbını yüzüne vurmamıştır. Menfaatleri örtüşmeyip,daha sonra eleştiren dava arkadaşlarına bile tek laf etmiyor.Eleştirende zaten eleştirdikten sonra,halkın tepkisiyle karşılaşıp,halk içinde yok olup gidiyor.

Yeter ki Reis gibi dik dur, doğru ol, adaletin tecellisini bekle, sevilmek icin önce karşılıksız sevmesini öğren.Reis böyle sevildi.Sevilmek için sevmedi...Sevmesi gerektiği için yaratılanı yaratandan ötürü sevdi.O yüzdende sevildi.

Fakat kurup büyüttüğü Ak Parti,bugün teşkilatlar olarak,bir çok il ve ilçede Reis'in kişiliğiyle örtüşmeyecek şekilde,heyecan ve hizmet aşkı olmayan insanlarla dolmuş...Tabanda kurulurken,sokak sokak gezip,emek verenlerin bir çoğu,teşkilatlarca dışarda bırakılmış.Ahdi vefa duygusu ve Reis sevgisi bu insanların içinde olduğu için,uzaklaştırılsada,gönül bağını koparmamış,birer teşkilat mensubu gibi çalışmaya devam etmektedir.

Köylerden,il ve ilçelerden tutun,mahalle birimlerine kadar,bölgeye hakim olmayan,bölgede sözü geçmeyen,etrafına kalabalığı toparlayamayan,insanlarla donatılıp,teşkilat sistemini sekteye uğratmıştır.Bu şekilde devam etmesi durumunda,önümüzdeki dönemlerde sahada bu durum sıkıntı teşkil edecekir.Başkanlık refarundumu öncesi teşkilatların yapısı gözden geçirilmelidir.

Başkanlık sistemiyle beraber teşkilatların yapısı gözden geçirilip,halka mal olmuş ve halkça sevilen,teşkilatlarca haksızlığa uğrayıp,teşkilatlardan uzaklatırılmış,ama davasından uzaklaşmamış,Reis'in her türlü davasında peşinden koşan insanlarla donatılmalıdır.Vefa ile kurulmuş bir teşkilat,yaşanılan bütün vefasızlıklara rağmen ayakta kalır.Ama gönül bağı olmayan bir teşkilat,ilk sıkıntılı durumda gemiyi terkedenlerle dolu olacakdır.Gemiyi terkeden değil,gemiye sahip çıkan neferler lazımdır.

Kırılan gönüller,ihmal edilen dostlar,geçmişte hizmeti olan sandık başkanından müşahidine, müşahidinden gözlemcisine, mahalle ve köy il ilce kurulduğu günden bu güne hizmet etmiş maddi ve manevi tüm katkı ve katılımlarda bulunmuş gönüldaşların dava adamlarının gönülleri alınmalıdır. 

Hal ve hatırları sorulup ihmal edilenleri,eski dostları kazanmalıdır.İlk seçimlerde bu yazılanların haklılık payını anlarız.15 temmuz darbe girişiminde millet olarak,Reisimize,Devletimize ve seçilmiş sivil iradeye sahip çıktık. Kısacası vatanımıza ve ülkemizin varoluşuna sahip çıktık.

Bütün şer odakları ülkemize saldırıyor.Büyük bir milli mücadele veriyoruz.Baş komutanımız Recepp Tayyip ERDOĞAN bu mücadelenin baş kahramanı bildiklerimiz bilmediklerimiz duyduklarımız duymadıklarımız kadar büyük bir savaş var.Ülkemizi milletimizi hedef almış bu şer ittifakını Reisin yanında durark bu mücadelede her birimiz bir mit elamanı istihbarat elamanı jandarma polis gibi çalışmak zorundayız.

Kimseyi ötekileştirmeden önce komşularımızla mahallemiz,ilçemiz,ilimiz,memleketimiz ile birlik beraberlik zamanı..Her birimiz bir Sütcü İmam,Seyit Onbaşı,Ömer Halis,Fethi Sekin olamak zorundayız...

Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için bu millete sahip çıkan Reise güvenerek arkasında dik durma zamanı.Alevi-Sünni,Türk,Kürt,Laz,Çerkez hep birden olmak lazım.

Haçlı Ordusuna karşı,Terör baronlarına ve Babalarına karşı ülkemizi hedef alan tüm hainlere karşı ayrılıklarımızı bir tarafa bırakıp SIMSIKI sarılalım...

Şimdi birbirimize Sarılma vakti...!

Bu yazı toplam 47098 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.